Шефилд Юнайтед – Арсенал, мач от 1/4финалите за ФА Къп, стадион „Брамъл Лейн”, 15:00 часа, съдия Пол Тиърни
Под въпрос за Шефилд Юнайтед: О’Конъл
Контузени за Арсенал: Торейра, Мартинели, Чеймбърс, Мари, Лено
Прогноза
Арсенал ще хвърли всичко в ФА Къп при трудностите във Висшата лига, но гостуването на Шефилд Юнайтед на 1/4финалите със сигурност няма да бъде лесно.
Остриетата са един от най-трудните за преодоляване отбори, но и те ще се стремят към достигане в следващата фаза, въпреки трудния старт след подновяването на сезона.
Хората на Крис Уайлдър все още не са отбелязали гол в трите си мача от първенството, губейки с по 0:3 в последните си два двубоя и ще търсят реванш пред феновете си, макар че те няма да бъдат на трибуните.
Арсенал взе важна победа над Саутхемптън в миналия си мач, а очакванията са и двамата мениджъри да пуснат максимално силни състави, въпреки че Микел Артета вероятно ще направи някои промени в своята селекция и е възможно Александър Лаказет да води атаката.
Лондончани имат само един успех в последните си 8 гостувания на Шефилд Юнайтед, който бе постигнат през далечната вече 2007-а. Артилеристите остават непостоянни, но все пак класата на тима би трябвало да им донесе успех, макар и много труден.
Интересното е, че Арсенал стига до трофея в 3 от 6-те сезона, в които елиминира Остриетата от ФА Къп, така че победа днес би била доста добър знак, въпреки че естествено няма да гарантира нищо.
Двубоят не се очертава да бъде особено резултатен, след като и лондончани имат трудности в предни позиции. Сигурността в защита би трябвало да е приоритет, а и едва ли ще бъде особена изненада, ако се стигне до продължения, а и до дузпи.
При всички положения се очаква сериозна битка, която все пак индивидуалната класа на Арсенал в атака би трябвало да окаже влияние. Затова очакваме минимален триумф за Топчиите.
Резултат: Шефилд Юнайтед – Арсенал 0:1







Автобус блъсна две коли на светофар в София
Васил Петров започна коледните концерти в страната: "Държа програма да е пъстра"
Искат ли Путин и Зеленски да сложат край на войната - кой какво губи, ако има мир?
Назрява ли бунтът: Винената индустрия във Франция е пред колапс
Мондиал 2026: Мексико и ЮАР откриват шампионата
Миков: При предсрочни избори ПП-ДБ ще почукат на вратата и на Борисов, и на Пеевски
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Генадий Головкин влиза в Залата на славата през 2026 г.
Шон Стрикланд отказа участие на UFC 325 в Австралия – изчаква завръщане след санкцията
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар